Hästi hoitud saladus (0)
“Kuni viimase hetkeni oli see minu jaoks suur üllatus, kõik osati minu eest täielikus saladuses hoida. Midagi aimama hakkasin siis, kui pidin Estonia lavale minema… Mu kõrval olid ju mitmete aunimetuste nominendid, kelle dokumente olin ise aidanud ette valmistada.”

Nii kõneleb Harjumaa teenetemärgi nominendi staatuses 30. detsembril Estonia lavalaudadel teiste auväärsete seas koha sisse võtnud Terje Lillo, Harju maavalitsuse nõunik. Just tema on see, kes tagab koostöö maakonna siseselt maavalitsuse, omavalitsuste liidu ning erinevate ametiasutuste vahel. „Väga oluline osakaal minu tegemistest on suunatud siseturvalisusele,“ märgib Lillo. „Parimaks näiteks koostööst siseturvalisuse osas võime lugeda traditsioonilist Maakaitsepäeva.“ Lisades muiates, et nüüd teab ta ka seda, kes ta kandidatuuri esitas. Ikka inimene, kellega nõunik kõige enam koostööd teeb.
“Esitajaks oli Põhja politseiprefekt Kristian Jaani. Avaliku korra kaitsele kaasaaitamise, erinevate jõustruktuuride koostöö eduka koordineerimise, Maakaitsepäeva korraldamise eest,” loetleb kavaler.

Valusaim kogemus

Kuidas aga Tallinna Ülikooli pehmete väärtuste eriala, sotsiaaltöö ja sotsioloogia lõpetanud Terje Lillo just julgeolekunõuniku karmi kabinetti sattus?

“Elul võib alati üllatusi varuks olla,” meenutab teenetemärgi kandja äsja Estonias juhtunut. Tegelikult läks aga nii, et Tartus sündinud ja Tallinnas kõrghariduse saanud naise esimeseks töökohaks sai 1991. aastal hoopis Jõgeva linnavalitsus. Ja kui abikaasa kutsuti 2002. aastal tööle Tallinnasse, polnud perelgi valikut – ikka koos Harjumaale.

“Töötasin aastatel 2004 kuni 2008 Jõelähtme abivallavanemana, koordineerides haridus-, sotsiaal- ja kultuurivaldkonda” meenutab Lillo oma ametiredelit. Loomulikult tekkisid sellisel ametikohal head kontaktid teiste omavalitsusjuhtidega, sidemed Harjumaa Omavalitsuste Liidus.
“Jõelähtmel sain ka esimese terava poliitilise kogemuse. Toonane vallavalitsus oli sunnitud tagasi astuma, mis omakorda tõi minu ellu uued väljakutsed.“ Terje Lillo asus tööle Eestimaa Linnade Liidu arendus- ja europrojektide koordineerimise asedirektorina.

Kolm nõuannet

Aastal 2010 kutsus maavanem Ülle Rajasalu teda aga tööle maavalitsusse, nõunikuks.
“Maavalitsust oli äsja reformitud, julgeolekunõuniku kohast oli saanud lihtsalt nõuniku amet” meenutab Lillo, kuidas sotsiaaltöö haridusega spetsialist endise julgeolekunõuniku kabinetti sattus. Aga see, et ametinimetus endisest lühem sai, ei tähenda veel, et nõunikul väljakutseid vähem oleks.
“Lisaks siseturvalisuse ülesannetele valmistan ette ka maavanema visiidid, kohtumised ja vastuvõtud. Maavanema päevakava on üpriski tihe ja sisaldab endas kohtumisi erinevate maavalitsuse koostööpartneritega. Sageli pöörduvad tema poole oma muredega ka Harjumaa elanikud ning soovivad probleemile maavanema abiga lahendust leida. Kõige sellega tegelemine nõuab alati põhjalikku eeltööd ning meeskonnas omavahel asjade läbiarutamist,“ lisab nõunik Lillo.

Millised oleksid nõunik Terje Lillo kolm nõuannet maavanemale, kolleegidele maavalitsuses, meile kõigile?
„Kolm nõuannet?“ jääb nõunik mõttesse. Aga mitte kauaks:
“Olla alati avatud ja koostöövalmis; esitada oma sõnum kolleegidele või partneritele selgelt ja julgelt; unistada suurelt,” ütleb ta siis mõtlikult.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.