Eesti suursaadik Ukrainas Annely Kolk andis üle volikirja (0)

Suursaadik Annely Kolk andis eile, 27. septembril üle volikirja Ukraina president Volodomõr Zelenskõile.

Tseremooniale järgnenud sõbralikus õhkkonnas toimunud vestluses arutati Eesti ja Ukraina kahepoolseid suhteid ja võimalusi tihedamaks koostööks. Suursaadik Kolk kinnitas eestlaste jätkuvat vankumatud toetust Ukrainale sõja võitmiseks ja rahu taastamiseks kogu Ukrainas. „Vaprad ukrainlased on eeskujuks kogu Euroopale,“ ütles Kolk.

President Zelenskõi tänas eestlasi toetuse eest, mis on Ukrainale olnud suureks abiks ning märkis, et Eesti on olnud eeskujuks kõigile.

Arutati ka Ukraina teekonda Euroopa Liitu ja NATOsse ning Eesti igakülgset toetust selles protsessis. „Ukrainlased väärivad seda ja nende koht on nii Euroopa Liidus kui ka NATOs,“ ütles Kolk.

Lisaks kutsus Kolk president Zelenskõid külastama ka Eestit.

Suursaadik Annely Kolk töötab välisministeeriumis alatest 1999. aastast, kui alustas tööd juriidilises osakonnas. 2007. aastast kuni 2010. aastani oli Kolk alalises esinduses Genfis ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures poliitikaküsimuste diplomaat. Genfist tagasi tulles liitus Annely Kolk jällegi juriidilise osakonnaga ning alates 2014. aastast kuni 2019. aasta sügiseni oli ta välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler. 2019–2023 oli Annely Kolk Türgi suursaadik, akrediteeringuga ka Iraanis ja Aserbaidžaanis. Annely Kolk valdab inglise, vene, soome, saksa ja prantsuse keelt.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.