Coop avas Rae vallas suure logistikakeskuse (0)
Coop Eesti avas 4. oktoobril Tallinna lennujaama külje all Soodevahe külas enam kui 43 000-ruutmeetrise logistika- ja büroohoone. Sealt hakkab igas kuus läbima 25 miljonit ühikut kaupa. Eesti üks suuremaid logistikakeskuseid hakkab teenindama enam kui 350 Coopi kauplust,sh Maksimarketeid, Konsumeid ning AjaO-d

Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Jaanus Vihandi sõnul tehakse Coopi kauplustes 160-180 000 ostu iga päev ning juba käesoleval aastal ületab ühistukaubanduse käive maagilise 500 miljoni euro piiri. “Uus keskus muudab Coopi logistika veelgi efektiivsemaks, tarneahela lühemaks ning sortimendi laiemaks,” ütles Vihand.

Seni on Coop tegutsenud kolme laoga Tallinnas, Assakul ja Tartus. Uues Soodevahe küla keskuses on ühendanud nii tavakauba, jahutatud kui ka sügavkülmutatud kauba ladu.

Uues keskuses on kasutusel moodsaim tehnoloogia, hääljuhtimisega komplekteerimissüsteemid, kaameratega tõstukid, töötajatele mõeldud saunad, jõusaal, massaaž, juuksur jpm.

Mullu sügisel nurgakivi saanud hiigelhoone ehituse eelarve oli 24 miljonit eurot ning tööle hakkab seal inimesi üle 500. “Logistika- ja bürookompleks on kokku kolmekordne. Seal asub peenkauba-, tavakauba-, jahutatud toodete ning sügavkülmaladu. Hoone teisel korrusel asuvad bürooruumid, töötajate riietusruumid, toitlustusala, abiteenuste ruumid, muuseum ning osaliselt ka laod,” ütles Coopi kommunikatsioonijuht Martin Miido. Hoone kolmandal korrusel asuvad Coop Finantsi ruumid.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.