Küsimustele vastab Marilin Vaksman, Benita Kodu ASi juhatuse liige
Kolmapäeval, 5. juunil sai nurgakivi Lääne-Harju vallas, Valkse külas asuva Benita Kodu juurdeehitus.
Kuidas kodu praegu elab?
Benita Kodu pakub jätkuvalt väljaspool kodu osutatavat üldhooldusteenust kahes erinevas osakonnas: iseseiseva elu ja hooldusosakonnas. Käesolevast aastast osutame lisaks iseseisvale statsionaarsele õendusabile ka koduõendusteenust. Rehabilitatsiooniosakonnas saab meie juures sotsiaalset- ja tööalast rehabilitatsiooniteenust. Jätkuvalt pakume tasulisi ambulatoorseid taastusraviteenuseid.
Oleme loonud ka koolituskeskuse, mis annab meile võimaluse pakkuda erinevaid valdkonnapõhiseid koolitusi. Benita Kodu on järkuvalt pidevas arengus.
Miks on juurdeehitust vaja?
Meile on oluline parandada üldhooldusteenusel viibivate dementsusega inimeste turvalisust. Meie eesmärgiks on tagada kohandatud füüsilise ja psühhosotsiaalse elukeskkonnaga dementsusega inimeste toimetulek võimalikult pika aja jooksul ja väärikalt. Oleme alustanud olemasolevale spetsiaalselt eakatele ehitatud hoonele juurdeehituse rajamist. Tänu juurdeehitusele saame tulevikus pakkuda dementsusega inimeste vajadustele vastavat teenust spetsiaalselt neile kohandatud ainulaadses keskkonnas.
Milline saab juurdeehitus olema?
Tänu pikemale elueale on tõusutrendis ka dementsusega inimeste arv, kes vajavad spetsiaalset lähenemist ja kohandatud väärikat, turvalist ja kodust elukeskkonda.
49 voodikohaga kodu dementsussündroomiga inimestele valmib 2020. aasta kevadel.
Benita Kodu rajatava juurdeehituse on projekteerinud Arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal OÜ, koduse sisekujunduse looja on Sirje Kadalipp. Samad tegijad on loonud ka olemasoleva Benita Kodu hoone. Juurdeehituse projekteerimisel kasutati projekteerija, sisekujundaja ning tegevusterapeutide koostöös tõenduspõhiseid allikaid, parimaid praktikaid maailmast ning loodi uudseid lahendusi Eestis. Tööd viib ellu ehitusfirma Kamo Ehitus OÜ.