Aruküla põhikool saab 3,3 miljoni eest täiendusi (0)
1978. aastal valminud Aruküla põhikool läbib järjekordse uuenduskuuri. Lisanduvad kuus klassiruumi, aga põhjalikult ehitatakse ümber ka koolimaja staadion.

Aruküla põhikooli direktor Avo Möls näitab käega koolimaja paremale tibukollaseks värvitud tiivale, kus paiknevad algklassid. Praegu on see hoonekorpus kahekorruseline, aga mitte enam kauaks.

Eelmise aasta sügisel loeti koolis õpilasi kokku 373. Selleks sügiseks on neid kirjas juba 414. Kui kevadel lõpetas 9. klass, millel paralleeli polnudki, siis sügisel alustab 1. klass kolme paralleeliga.

“Arukülas on üks kortermaja valmis saanud. Individuaalmaju on ehitatud siia-sinna. Sündivuse kasvuga on seitse aastat täis saanud ja nüüd nad hakkavad kõik kooli tulema,” loetleb Möls õpilaste arvu kiire kasvu põhjuseid.

Kuus uut klassiruumi

Tibukollasele korpusele ehitatakse peale kolm klassiruumi. Täiendavad kolm klassiruumi, millest üks on väiksem tuba, lisanduvad koolimaja teisel küljel võimla duširuumide kohale teise korrusena. Laiendatakse õpetajate tuba.

“Lisaks ehitame võimla külje peale tribüünide jaoks ruumi. Tekib koht, kus inimesed saavad nii esimesel kui teisel korrusel rõdu pealt vaadata, mis saalis toimub,” ütleb Möls.

“Laiendame sööklat. Me sööme praegu neljas vahetuses,” selgitab direktor. Kui praegu mahutab söökla 120 last, siis laiendamise järel 180 ja neljanda vahetuse järele vajadust enam ei teki.

“Kuna poiste tööõpetuse klass jääb söökla laiendusele ette, siis keeratakse teda 90 kraadi risti praegu olemasoleva klassiga,” räägib direktor.

Aruküla kooli staadion. 

Kokku lisandub Aruküla põhikoolile 600 ruutmeetrit täiendavat pinda.

“Ümberehituste järel me võiksime kasvada 430 õpilaseni,” kalkuleerib Möls.

“Õppeaasta algus saab meil eriline olema. Me peame valla pealt võib-olla abiruume leidma. Loomulikult on üks variant, et osad lapsed käivad koolis ajutiselt kahes vahetuses,” arvab direktor.

Ümberehituse projekteerija on Pikoprojekt OÜ, arhitekt Maarja Nummert ja ehitaja Nordlin Ehitus OÜ.

Silmapiiril jäähoki

3,3 miljonit eurot maksev ehitushange on kolmeosaline. Esimesed kaks etappi moodustavad juurdeehitus koos sööklaga, mis peaksid valmima novembris.

“Staadion jääks viimasesse etappi tähtajaga 1. august 2019,” ütleb direktor. Praeguse staadioni moodustab 1978. aastal valminud asfaltrada, mis on külmakergetega muhku tõusnud ja amortiseerunud.

Tulevane staadion tehakse nelja 350-meetrise tartaanrajaga. Staadioni keskel valmib jalgpalli kunstmuruväljak mõõtmetega 45×90 meetrit, lisaks kastid kaugushüppe, kõrgushüppe ja kuulitõuke jaoks. Odavise on planeeritud risti üle staadioni, sest lapse käsi ei viska kaugele.

Lisandub käsipalliväljak ja staadionimaja, kus inventari hoida. Kõik see peaks kenast ära mahtuma, sest Aruküla põhikooli krunt on neli ja pool hektarit suur.

“Jäähokiväljaku alus valatakse ka ära. Praegu on jäähokiväljak koolimaja taga staadioni kõrval loodusliku maa peal,” ütleb Möls.

“Aruküla pallimänguklubi on seda asja vedanud. Kui saaks külmutusseadmed kunagi tulevikus, et jäähokiväljaku kasutamisaeg oleks pikem,” loodab direktor.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.