Uus Eesti komöödiafilm „Vaba raha“ esilinastub 4. septembril (0)
Article title
Foto filmist “Vaba raha“.

4. septembril toimub uue Eesti mängufilmi „Vaba raha“ pidulik esilinastus. „Ükssarviku“ režissööri Rain Rannu neljas mängufilm võtab huumoripihtide vahele vahel viimastel aastatel eestlaste rahvusspordiks saanud rahatarkuse.

Vaata “Vaba raha“ treilerit siit.

Filmi produtsendi Tõnu Hiielaidi sõnul on „Vaba raha“ kaasahaarav ja meelelahutuslik film rahatarkusest, mis viib meid Ida-Virumaa tuhamägedelt otse California palmide alla ja tagasi. „Tempokas kogupere seikluskomöödia räägib sellest, kuidas erinevad inimesed mõistavad raha. Üks tänapäeva kõige võimsam sümbol peaks pakkuma äratundmisrõõmu ja mõtteainet kõigile eri vanuses vaatajatele,“ rääkis Hiielaid.

Film rullub lahti 2012. aastal, kui tulevane krüptokunn Maximillion (Miklós Bányai) maksab Eesti programmeerijale Taavile (Märt Pius) bitcoinides, mille väärtus oli veel nii pisike, et mees need unustab. Kümme aastat hiljem, kui bitcoini väärtus on tuhandeid kordi suurem ning Taavi ja tema abikaasa Liisa (Steffi Pähn) on koduostu tupikus, kuluks üks „lotopilet“ ära – aga kus on paroole sisaldav mälupulk?

Samal ajal peab konservatiivne pankur Erik (Ivo Uukkivi) maailmavaatelist võitlust gaas põhjas Lamborghiniga kuristiku suunas ralliva Maximillioniga, teadmata et tema enda teismeline poeg Kevin (Mathias Kermes) on viimase loodud krüptobörsi suurklient. Kas enne lõhkeb krüptomull või kukub kokku rahatrükist toituv pangandus?

„Maailm, kus kõik millega sai kaubelda, liikus vaid üles – iga taksojuht oli investeerimisekspert, koolilapsed kaevandasid krüptot ning ostsid meem-aktsiaid ja ainus viis kaotada oli mitte osaleda – see kõik pakkus rohkelt ainet humoorikateks lugudeks,“ ütles filmi stsenarist ja režissöör Rain Rannu. Tema sõnul on „Vaba raha“ tõsielust inspireeritud hoogne ja meelelahutuslik film, mis loodetavasti on ka õpetlik.

„Vabas rahas“ astuvad üles tuntud Eesti näitlejad Märt Pius, Ivo Uukkivi, Steffi Pähn, Amanda Hermiine Künnapas, Mari Lill, Marta Laan jt, aga ka Hollywoodis tegutsev Ungari näitleja Miklós Bányai („FBI: International“) ning Netflixi filmist „Luther: The Fallen Sun“ tuntud Einar Kuusk.

Filmi operaator on Ants Tammik („Savvusanna sõsarad“), filmile on originaalmuusika kirjutanud hinnatud hiphop-produtsent ja helilooja Bert On Beats, filmikunstnikud on Urmet Piiling („Kiik, kirves ja igavese armastuse puu“) ja Tõnu Hiielaid, helirežissöörid on Markus Andreas ja Aleksandra Koel ning montaažirežisöörid Rain Rannu ja Moonika Põdersalu.

Filmi tootja ja levitaja on Tallifornia, Eesti juhtiv sõltumatu autorikino tootja ja rahastaja. Tallifornia eelmisteks linateosteks on „Ükssarvik“, „Kratt“, „Kiik, kirves ja Igavese Armastuse Puu“ ja „Lapsmasin“ ning Tallifornia filmifondi poolt kaasrahastatud filmide hulka kuuluvad „Viimane vahipost“ ja sel kuul maailmaesilinastunud kung-fu komöödia „Nähtamatu võitlus“.

„Vaba raha“ eel- ja erilinastused kinodes algavad juba 5. septembril. Film on kinodes üle Eesti 8. septembrist.

Fotod ja filmiplakatid.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.