Tallinna Botaanikaaias tutvustatakse laupäeval samblamaailma (0)
Article title
Tallinnast päästetud lainjas lehiksammal (plagiomnium undulatum), mis on nüüd Tallinna Botaanikaaia eksponaat. Foto Iti Jürjendal

Sel laupäeval, 19. augustil kell 12.00–14.00 toimub Tallinna Botaanikaaias rohelise pealinna eriprogrammi raames sammaltaimedele pühendatud teemapäev.

Eesti looduse päeva tähistamiseks tutvustavad brüoloog ehk sammalde uurija Tiiu Kupper ja liigikaitse spetsialist Iti Jürjendal huvilistele Tallinna Botaanikaaias looduslikult kasvavaid ning Keskkonnainvesteeringute Keskuse projekti käigus botaanikaaeda asustatud haruldasi sammaltaimi.

Juttu tuleb kaitsealustest samblaliikidest ja ex situ looduskaitsemeetodist ehk looduskaitsest väljaspool kaitsealuste taimede looduslikku esinemiskohta. Lisaks kuuleb ka praktilisi nõuandeid ja nippe sammalde kasvatamiseks koduaias.

Nii suurtel kui ka väikestel huvilistel on võimalus välitelki püstitatud mini-uurimistoas botaanikaaias leiduvaid samblaid mikroskoobi all vaadelda.

Üritusel osalejate kogunemine on kell 12.00 Tallinna Botaanikaaia sammalde püsinäituse juures. Osalemine botaanikaaia tavapärase sissepääsupiletiga. Üritusele registreerumine toimub aadressil https://bit.ly/sammaltaimed.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.