Talgud Meremuuseumis (0)
Article title
Lennusadama akvatoorium ja ümbrus. Foto Eesti Meremuuseum.

Lennusadamas toimuval „Teeme ära!“ talgupäeval on kavas teha puhtaks siinse mere põhi ja ümbrus. Eesti Meremuuseum ning Eesti Loodusmuuseum ootavad talgulisi laupäeval, 7. mail kell 10–13.

Tänavu 12. mail täitub kümme aastat, mil Lennusadama akvatooriumist Kalaranna tänavani ulatuv ala on kõigile avatud. Tol päeval alustas siin tööd Eesti Meremuuseum ja sellega sai teoks esimene algatus, mis avas pealinna merele. Sel kümnendil kavatseb Lennusadama kõrval avada uksed Eesti Loodusmuuseum.

Mõlema muuseumi jaoks on talgupäev hea võimalus üheskoos tallinlastega tulevast muuseumikvartalit korrastada. Laupäeval, 7. mail kell 10–13 ootavad muuseumitöötajad endaga liituma nii ümbruskonna elanikke kui ka talgulisi kaugemalt.

Talgupäeva suurimaks ülesandeks on puhastada Lennusadama akvatooriumi põhi. Tarvilikke sukeldumisi teevad tuukrid Eesti Sukeldujate Klubist. Talgulised saavad aidata veest väljatoodud prügi konteinerisse viia.

Peale selle tuleb korrastada kogu Lennusadama mereäärne ala. Tuuled kannavad siia ikka ja jälle prahti ning samuti on aeg puhastada tänavakivid samblast.

Talgute lõpus ootab osalejaid maitsev lõuna ja lahke kingitus. Samuti saab kaasa rääkida muuseumite väliala tulevikuplaanides.

Talgupäeval osalemiseks palub Eesti Meremuuseum ja Eesti Loodusmuuseum talgute veebilehel oma tulekust teada anda ning võimalusel võtta kaasa pahtlilabidas, hari, kühvel ja aiakindad.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.