Skandaalne soodadoktor hullutas Anija valla rahvast (7)
Eesti Arstide Liidust väljavisatud ning Jüri tervisekeskusest pensioneerunud Riina Raudsik (65) ei istu käed rüpes. Lektorina Eestis ringi sõites propageerib ta alternatiivse meditsiini sildi all endiselt pseudoteaduslikke vaateid.

Anija valla veebileht andis teada, et 10. veebruaril esineb meditsiini populariseerija ning alternatiivmeditsiini propageerija doktor Riina Raudsik Kehra sotsiaalkeskuses loenguga „Alateadvuse roll füüsiliste haiguste tekkel“. Raudsiku kutsus esinema sotsiaalkeskuse tegevusjuhendaja Agnes Valgiste.

Teatele oli lisatud märge, et suurema huvi korral toimub loeng Kehra rahvamajas. Ja nii läkski. Kuigi osavõtutasuks seati seitse eurot (mille eest küll piletit ei antud), ilmus huvilisi kuuekümne ringis, mõned isegi Kuusalu vallast. Rahvamajas ootas neid kohvi, tee, 213 võileiba ning õhtu nael – doktor Raudsik.

Algatuseks hirmutamine

Loeng algas süngetes toonides: “Maapind on pestitsiididega tapetud. Seal on tapetud bakterid, ja kui bakterid on tapetud, siis ei suuda maapind enam sünteesida mineraale.” Raudsik jätkas: “Ja kui teil ei ole mineraale, siis ei saa toimida ainevahetus.”

“Toidud on täis raskemetalle – arseen, kaadium, plii. Nad blokeerivad ensüümid, sest raskemetall istub väävli kohale ja ensüümid ei toimi,” seletas ta

Säärase apokalüpsise juurest jõudis esineja korraga inimese ajuni: “See on see ürgaju, mis on ka inimesel jäänukina sees,” ütles ta diaprojektori joonisel punasele laigule osutades. “Kahe kõrva vahel, kahe silma vahel.”

“Kui me võtame pidurduse ära sellelt ürgajult, mis kogu aeg möllab sees, siis te jäätegi füüsiliselt haigeks, sest sealt juhitakse kõikide teie keha kudede ja organite tööd,” põrutas Raudsik.

Edasi väitis esineja, et inimese organismis on viiskümmend triljonit keharakku ning sada triljonit bakterit: “Te olete rohkem bakterid kui inimesed, võtke teatavaks.” Raudsiku sõnul ei põhjusta haigusi aga mitte bakterid, vaid vale keskkond.

“Elu aluseks on ainevahetus. Me saame oma energia päikseprootonitelt, aga läbi toidu,” seletas ta. Kuna kõik toitained Raudsiku sõnul organismis ära ei põle, jäävad organismi orgaanilised happed ja hakkavad haigusi põhjustama: “Kõik haigused on sellest. Mitte ühtegi muud põhjust ei saa olla.”

Väikese vahepalana viskus Raudsik hüpnotisöör Albert Stepanjani kaitsele. “Inimesed, kes aitavad teistel inimestel paraneda mingite lihtsate moodustega, need tahetakse kurjategijateks teha,” õigustas ta hüpnotisööri.

Sooda ja MMS

Pärast pikka targutamist jõudis lektor lõpuks oma õpetuse tuumani. Tema sõnul peab evolutsiooniliselt happeline olema vaid magu: “Kõik teised koed on aluselised. Nad on bikarbonaatidest ehk soodast koosnevad.”

Raudsik soovitas kuulajatel iga päev veega pool teelusikatäit soodat võtta. “See on teie päevane jook,” rõhutas ta. “Aga kui on luude hõrenemine, siis oleks hea, kui saaksite nelja luu soola, mis on samuti sooda.” Doktor jätkas: “Suure rõõmuga vaatasin paar päeva tagasi, et apteegis müüakse soodatablette. Kes ei usalda muud, siis ostke neid.”

Raudsikut kuulasid peamiselt vanemad daamid, kellest keegi esineja väiteid ei vaidlustanud. 

Välgatas veel üks võluvitsake. “Kaasajal on olemas uued ravimid. Viimane nendest, mille patenti mina lugesin, on nimega Immunokine, mille põhitoimeaineks on MMS,” lisas Raudsik.

MMS on kloordioksiidi lahus, mille imeravimina tarvitajate Facebooki grupis osalemise tõttu Raudsik 2015. aasta novembris Eesti Arstide Liidust välja visati. Seda väljaviskamist Raudsik Anija inimestele ei maininud, nagu ka seda, et Jüri tervisekeskus on ta pensionile saatnud.

“MMS ongi imeaine, mis nüüd on saanud ravimiteks,” kuulutas Raudsik enesekindlalt. “Uus meditsiin nii tulebki.”

Honorariks sai esineja lilled, šokolaadikommi karbi ning ümbriku 150 euroga. “Selge see, et loengupidamine ja siia kohalesõit nõuab teatud kulutusi,” arvas Raudsiku Kehrasse meelitanud Agnes Valgiste.

“Olen proovinud meresoola ja soodat,” tunnistas sotsiaalkeskuse teine tegevusjuhendaja Katrin Liiv. “Mul oli teine kord kuulata seda loengut. Varem kuulasin Albus. Maja oli täis ja ruumi jäi natuke puudu ka.”
Raudsik mainis Harju Elule, et sääraseid loenguid peab ta nädalas kaks-kolm. Ringsõitudel käib ta koos tütar Liinaga, kes on hoolimata 32 eluaastast endiselt põhikooliharidusega ja töötu.

“Sooda on meil kodus kõigeks – nõudepesuks, vanniskäimiseks, joomiseks,” rääkis Riina Raudsik.

ARVAMUS
Peeter Mardna
Ida-Tallinna Keskhaigla nõukogu liige

Mina olen Riina Raudsikuga ligi kümme aastat koos töötanud, kui ta oli professor Toomas Sullingu juures kardioreanimatsiooni osakonnas. Siis ta oli täiesti normaalne ja tubli tütarlaps.
Möödunud aastal, kui ma töötasin veel terviseameti järelevalve osakonnas, pidin temaga vestlema tema soodaravimiste ja kõigi selle teemal. Konstanteerisin oma kogemuse järgi, et tema mõttemaailmas on toimunud täielik muudatus. Arstidiplom ja valge kittel ei kaitse seda isikut saabunud psüühilise haiguse eest.
Ligi kümme protsenti inimestest on mingi psüühilise häirega. Ka arstkonna seas on mõtteviisi muutusega inimesi.
Kõige hullem ongi see, kui üks arstipaberiga inimene, kellel on kuulajaskonnas ja patsientide juures usaldus sellepärast, et ta on arstiteaduskonna lõpetanud ja tal on arsti diplom, hakkab tegelema posimisega.
See asi hakkas pihta AU-st, siis tuli kodanik Luule Viilma, siis oli Sirje Gabriel ja nüüd on proua Riina Raudsik. Millegipärast meie prokuratuur nende posijatega üldse ei tegele ja ei tegele ka maksuamet.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.