Eelmisel nädalal selgus, et kõigest pool aastat Viimsi Kooli direktorina töötanud Ene Koitla oli 5. märtsil lahkumisavalduse kirjutanud. Harju Elu käsitles teemat 16. märtsil. Tänases lehes selgitab Viimsi vallavanem Siim Kallas toimunu tagamaid.
Millal ilmnesid esimesed märgid, et Viimsi kooli juhtimisega ei ole kõik korras?
Viimsi kool oli ja on ka tänasel päeval hästi juhitud ehk meie kui koolipidaja seisukohast probleeme sellisel kujul ei ole ilmnenud.
Millised vastuolud direktor Ene Koitlal Viimsi kooli juhtkonna teiste liikmetega tekkisid?
Meie teada oli tegemist inimestevaheliste vastuoludega.
Kuidas abivallavanem Janek Murakas tekkinud vastuolusid lahendada üritas?
Abivallavanem Janek Murakas koos haridus- ja kultuuriameti juhataja Ermo Mäeotsaga suhtles kõikide osapooltega ning diskussiooni käigus otsiti lahendusi tekkinud küsimustele.
Direktor Ene Koitla kirjutas lahkumisavalduse 5. märtsil. Miks Viimsi vallavalitsus esimesed kümme päeva direktori lahkumist kommenteerida ei soovinud?
Ene Koitla palvel nõustusime, et antud teemat täpsemalt ei lahata. Meie hinnangul ei aita näpuga näitamine ja süüdlaste otsimine kaasa olukorra lahendamisele ning veel vähem personalis töörahu tagamisele.
Kahjuks olime sunnitud siiski probleemi kolde avaldama, sest koolidirektori lahkumist üritati poliitilise krediidi nimel ära kasutada. Kooli personal ning lapsevanemad on olnud väga mõistvad ning olnud toetavad terve protsessi vältel. Seda on rõõmustav öelda.
Harju Elu täpsustab: Konkursikomisjoni, mis Ene Koitla direktoriks valis, kuulusid Viimsi valla haridusvaldkonna abivallavanem Jan Trei, haridus- ja kultuuriameti juhataja Janek Murakas, Viimsi Kooli hoolekogu esimees Piret Simmo, personalijuht Nele Kilk ning Fontese esindaja Eva Lelumees. Janek Murakas kandideeris sügisel Reformierakonna nimekirjas, aga ühegi erakonna liige ta ei ole.