Selgusid Põhja-Eesti parimad toidu- ja joogimeened (0)

Põhja-Eesti Turismikonverentsil anti pidulikult üle auhinnad piirkonna parimatele toidu- ja joogimeenetele, mille oma ala professionaalidest koosnev žürii valis välja 32 konkursile esitatud toote seast. Auhinnatud tooted võivad nüüdsest kanda märke “Põhja-Eesti toidumeene” ja “Põhja-Eesti joogimeene”.

“Julgustame kõiki Põhja-Eesti kohalikke omavalitsusi, organisatsioone, ettevõtteid ja inimesi kinkima oma koostööpartneritele ja sõpradele söödavaid-joodavaid kingitusi! Söödav kingitus on keskkonnahoidlik ja seda kinkides toetad meie piirkonna väikeettevõtteid. Konkursi võitnud tooteid tõstame esile kui eriti maitsvaid, ilusaid ja piirkonnale sobilikke, aga võime julgelt soovitada ka kõiki teisi osalenud tooteid, mis ei pälvinud auhinda – kõigile lihtsalt auhindu ei jätkunud,” tutvustab tulemusi žürii esindaja Õnnela Neidek.

Auhinnad jagunesid järgnevalt:

• Parim alkohoolne jook – pohlavein Erik Menved, Valgejõe Veinivilla
• Parim kauasäiliv toode – suitsutatud vutimunad anšoovises, Põhja-Eesti Vutifarm
• Parim dehüdreeritud toode – maasikaviilud, Raadiko talu
• Parim mittealkohoolne jook – ebaküdooniasiirup, Vinkymon
• Parim meetoode – metsamesi taruvaiguga, Taali mesila
• Eriauhind tootearendusele – meepärlid, mis olid meest tehtud kummikommid ja sobivad ka diabeetikutele. Žürii toob esile ka toote väga ilusa kinkepankendi, autor Laastu mesi, Erge Loorits
• Eriauhind kinkepaketile – tooted, mis sobivad kokku: kuldjuureviin (Moe), suitsutatud vutimunad anšoovises (Põhja-Eesti Vutifarm) ning neepärlid (autor Laastu mesi, Erge Loorits)

Auhinnatud tooteid saab tellida otse tootjatelt, aga ka kinkepakina Põhja-Eesti kohaliku toidu võrgustikult aadressil kohaliktoit.arenduskoda.ee, siit leiab ka tootjate kontaktid. Paki saab vastavalt vajadustele ja eelarvele ise kokku panna.

Kõik toidumeenekonkursil osalenud tooted leiad siit.

Konkursi korraldas Arenduskoda koostöös Partnerite, Ida-Harju Koostöökoja, Põhja-Harju Koostöökogu ja Paikiga ning Põhja-Eesti Turismi, Lääne-Viru Arenduskeskuse ja Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskusega. Rahastas Euroopa Liidu Leader programm.

Lisainfo kohaliktoit.arenduskoda.ee ja Arenduskoja Põhja-Eesti kohaliku toidu projektijuht Eha Paas, eha@arenduskoda.ee, tel 517 0214.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.