22. septembril valis Saku volikogu 11 poolthäälega vallavanema ametisse Tiit Vahenõmme, kes kuulub Reformierakonna nimekirja.
18. septembril astus senine vallavanem, vähem kui aasta ametis olnud Janec Leppik tagasi. Tema ametipärijaks valiti neli päeva hiljem volikogu liige Tiit Vahenõmm.
16. oktoobril andis värske vallajuht Harju Elule usutluse.
Millised on olnud esimesed tööd vallavanemana ning kas ametisse saamine tuli ootamatult?
Esimesed tööd on olnud tavapärased ehk meeskonna ja hallatavate asutustega tutvumine, läbirääkimised tuleviku teemadel ja jooksvad teemad. Kuna olen omavalitsuse asjadega pikemalt kursis, siis see on andnud võimaluse kohe üleskerkinud teemadel kaasa rääkida.
Ametisse saamine tuli mõnes mõttes kindlasti ootamatult. Septembri alguses mul veel seda plaani polnud ning otsus tuli peale pakkumist kiiresti teha.
Kuidas on praegu omavalitsuse tervis?
Minu hinnangul läheb Saku vallal hästi – meil on piisavalt elanikke, professionaalsed ametnikud ning tugev volikogu, kuid alati saab paremini.
Mida näitab Saku koht võimekuse edetabelis ehk pidev kümne hulgas olek?
See näitab, et vald on piisavalt võimekas ise hakkama saama ning et on hästi juhitud. Edetabelitesse tuleb alati teatud skepsisega suhtuda, kuna lõplikku tõde ei leia neist ühestki. Sarnane asi on ju ka küsitlustega: tihtipeale sõltub vastus küsimuse asetusest.
Objektid ning rajatised, mida vallas napib?
Puudused on traditsioonilised: lasteaia- ja koolikohtade nappus, spordisaal on väike, sotsiaalruumidega on olukord keeruline ning ühisveevärki pole kõikjal. Uusi kortermaju pole ka pikalt ehitatud. Samas on murekohad teada ja töö käib. Hea meel on öelda, et ka esimene uus kortermaja peaks järgmisel aastal valmima.
Mis on saanud plaanitavast suurejoonelisest hobukeskusest ning kas ehituse algus juba paistab?
Hobukeskus on olnud pikalt planeerimisel ja sel aastal on asjad pisut jälle edenenud. Kuid ehitusaega ei julge ma küll prognoosida, sest see sõltub rohkem arendaja tahtest. Vald omalt poolt näeks heameelega, et ehitus juba käiks.
Kui inimesed soovivad valda elama tulla, siis mis on need kolm asja millega Teie ja vallavalitsus neid elama meelitaks?
Mõnus elukeskkond, linna lähedus, kvaliteetne haridus lastele ning tugevad kultuuritraditsioonid.
Võimalik ühinemine või mitteühinemine naabritega. Kas need küsimused on praegu päevakorras?
Ühinemistest on juttu veeretatud küll, kuid täna saab Saku vald ise hakkama. Lihtsalt ühineda, et tekiks maad või elanikke juurde, pole mõtet. Samuti ei ole vabariigis tänaseks ühinenud omavalitsustesse liitumiste järel veel suuri pudrumägesid jõudnud.