Kalamaja muuseum kutsub 1.–3. septembril Vana-Kalamaja tänavafestivalile (0)
Article title
Andres Siplane Vana-Kalamaja tänaval ajaloolise kanalisatsioonikaevu luugi juures. Foto Kalamaja muuseum

Rekonstrueeritud Vana-Kalamaja tänav avatakse kolmepäevase festivaliga 1.–3. septembril. Kavas on muusikalised etteasted, mängud, teatrietendused, kirbukas, ekskursioonid ja treeningud ja Kalamaja muuseum pakub ka omalt poolt ekskursioone ja põnevaid tegevusi.

Kalamaja muuseumi kava
Vana-Kalamaja tänava arheoloogiaekskursioon, 2. september kell 13.00

Vana-Kalamaja tänava ehitusele eelnesid mitmed arheoloogilised kaevamised. Tänava avamise puhul tutvustab Muinasprojekt OÜ arheoloogiliste kaevamiste välitööde juhataja Silver Jäger leide, mis tulid tänavalt välja, samuti annab ta ülevaate Vana-Kalamaja tänava arheoloogistest välitöödest. Ekskursioon algab Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16). Ekskursioon kestab 1–1,5 tundi ja on tasuta!

Ekskursioon „Kalamaja kadunud killud“, 2. september kell 15.00

„Kalamaja kadunud killud. Pildikesi perealbumitest“ on välinäitus Kalamaja tänavatel. Väljapanek toob perealbumitest pildid Kalamaja tänavatele ja on justkui ajarännak aastatetagusesse aguliellu. Tegemist on väärtusliku pildimaterjaliga, mida muuseumi üleskutsele reageerinud endised ja praegused kohalikud on meiega jaganud. Kuuleme muuseumiga jagatud lugusid Kalamaja eluolust ja juhtumistest nii sõjaeelse vabariigi kui ka nõukogude ajal. Samuti saab näha perealbumite fotosid, mis näitusele ei mahtunud. Ekskursiooni juhib Kalamaja muuseumi kuraator Tuuli Silber. Ekskursiooni algus Kalamaja muuseumi eest (Kotzebue 16) ja retk kestab 1,5–2 tundi. Tasuta!

Vana-Kalamaja tänava kanalisatsioonikaevu luukide ekskursioon, 3. september kell 15.00

Vana-Kalamaja tänav väärib tähelepanu ka oma kanalisatsiooniluukide poolest. Nende luukide täpsemaks tundmaõppimiseks teeb luugiuurija Andres Siplane ekskursiooni piki tänavat. Ekskursioon algab Balti jaamast, täpsemalt 1. perrooni infoekraani juurest ning lõpeb mere ääres. Ekskursioon kestab 1–1,5 tundi ja on tasuta!

Kalamaja muuseumis on 3. septembril Tallinna tasuta muuseumipühapäev

Kõik huvilised on oodatud muuseumiga tutvuma. Muuseumipühapäeval tagab tasuta sissepääsu eelnev registreering Tallinna linnamuuseumi kodulehel. Kalamaja muuseumi programmi vaata lähemalt muuseumi kodulehelt. Kogu Vana-Kalamaja tänavafestivali kava leiab Põhja-Tallinna linnaosa lehelt.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.