Anijale ning Lääne-Harjule on vapp valitud (0)
Kaks valda ehk Anija ja Lääne-Harju saavad aprilli lõpuks ametlikult uue sümboolika. Rahvahääletus valis mõlemale omavalitsusele uue vapi ning lipu. Anija sümboolika autor on Heino Prunsvelt, Lääne-Harjus Jarmo Jaaku.

Anija ning Aegviidu valadade ühinemisel tekkinud suurvalla sümboolikat sai valida rahvahääletusel. Vallasekretär Heldi Laks ütles Harju Elule, et 22. märtsist kuni 4. aprillini küsiti arvamust kolme sümboolikakavandi kohta.

“Elanikel oli võimalik ka vastata, et neile ei meeldi ükski kolmest kavandist. Sümboolikakavandite kohta arvamuseküsitluses osales 68 inimest,” selgitas Laks.

Arvamused jagunesid järgmiselt: 32 inimesele meeldis sümboolikakavand Hannijöggi; üheksale meeldis kavand Annia123 ning tosinale Charlottenhof. 15 inimesele ei meeldinud aga ükski kolmest esindatud kavandist.
“Anija vallavalitsus kinnitas omavalitsuse sümbolikavandite konkursi tulemused. 1. sümboolikakavand Hannijöggi, autor Heino Prunsvelt; 2. sümboolikakavand Charlottenhof, autor Heino Prunsvelt, ja 3. sümboolikakavand Annia123, autor Vello Lillemets,” ütles Laks.

Volikogu otsustab

Volikogu aprillikuu istungiks valmistatakse ette eelnõu valla vapi ja lipu kinnitamiseks. Volikogule kehtestamiseks saadetakse kavand Hannijöggi.

Lääne-Harju valla valitud kavand. 

Lääne-Harju ühendvalla sümboolikat otsiti kahes etapis. Esmalt uuriti elanikelt, millised sümbolid sobiks nende arvates Keila, Padise ja Vasalemma valla ning Paldiski linna ühendamisel loodud valla vapile ja lipule.

Ideedena kogutud materjal anti järgmises voorus edasi kolmele kujundajale. Nendelt tellis vallavalitsus vapi ja lipu kavandid. Kohaliku omavalitsuste lippude ja vappide kavandite vastavust heraldikanõuetele hindas riigikantselei juurde kokku kutsutud ekspertkomisjon. Vallavalitsuses hindas kavandeid komisjon. Selle liikmed otsustasid esitada kantseleile ekspertarvamuse saamiseks 18 kavandi seast seitse.

Roheline võitis

Kavandeid parandati vastavalt riigikantselei muutmis- ja täiendusettepanekutele ning sõelale jäi Laulasmaa noormehe Jarmo Jaaku kavand “Loodekallas”, millel on kogu piirkonda ühendavad sümbolid. Kavandist oli kaks eri värvusega varianti ehk punane ja roheline.

Aprilli alguseks selgus, et vallarahvale meeldib roheline variant.

“Kogu osavõttu ei oska arvudes kokku võtta ja vajadust ka ei olnud, sest rohelisega vapikavand oli mäekõrguselt eelistatum. Facebookis oli hääletajaid palju. Elektronpostiga tuli kümmekond arvamust. Kavandi kinnitab uuel nädalal Lääne-Harju volikogu,” ütles valla avalike suhete spetsialist Egle Kaur.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.