Aasta loomasõbralikuks teoks valiti auto järel lohisenud ja vigastatud koera päästmine politseinike poolt (0)

Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) poolt korraldatud internetihääletusel valiti 2023. aasta loomasõbralikuks avaliku tähelepanu pälvinud teoks auto järel lohisenud ja vigastatud koera päästmine politseinike poolt. Aasta loomavaenulikuks teoks hindasid hääletajad Eesti suurkanalad, kus linnud elavad õõvastavates tingimustes.

Tegude valimisel anti üle 3600 hääle. Aasta loomasõbralikuma teo tiitli pälvija, auto järel lohisenud ja vigastatud koera päästmine politseinike poolt, kogus 60% häältest ehk tema poolt hääletati 1165 korral. Teise koha pälvis Nähtamatud Loomad MTÜ, kes paljastas kanade pidamistingimused Eesti suurkanalates, mis sai 25% häältest. 15% valis loomasõbralikumaks teoks tublide koolipoiste heateo, mille raames päästsid poisid prügikastist lemmikloomana peetavad hiired.

„Sellel aastal olid inimesed kõige altimad hääletama just loomasõbralikuma teo poolt. Tundub, et inimesed hindasid politseinike kiiret ja asjalikku reageerimist väga kõrgelt ning elasid koer Vuntsile südamest kaasa,“ lisas ELS-i juhatuse liige Jana Adamsons.

2023. aasta loomavaenulikuma teo tiitli vääriliseks hääletasid loomasõbrad Eesti suurkanalad, kes peavad linde õõvastavates tingimustes. Tiitli saaja kogus 41% häältest. 33% inimestest hääletas juhtumi poolt, kus poiss tappis kirvega siili ja varese. Pärnumaal seigelnud lehma ja vasika maha laskmine sai 26% häältest.

Eesti Loomakaitse Selts tänab kõiki hääletajaid ning soovib palju õnne tublidele politseinikele, kes on igati tunnustust väärt.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Aita meil aidata! Anneta Eesti Loomakaitse Seltsi kontodele SEB pangas EE791010002019856000 ja Swedbankis EE332200221041248998 või helista telefonidele 900 7225 (4 eurot) ja 900 7200 (5 eurot).

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.