25. augustil kell 17 avatakse kahte kogukonda ühendav välinäitus (0)
Article title
Kalinini rajooni turg tänase Mööblimaja kohal ja ees, Roo, Mulla, Ristiku ja Telliskivi tn ristumiskohas. EAM Fk 18250. Eesti Arhitektuurimuuseum
25. augustil kell 17 avatakse Telliskivi tänaval Tallinna Rahvaülikooli Pelgulinna maja aial (Telliskivi 56) kahte kogukonda – Kalamaja ja Pelgulinna ühendav välinäitus: „Telliskivi tänava lugu – industriaalmaastikust moodsaks linnaruumiks“. Näitus on sündinud Kalamaja muuseumi ja Tallinna Rahvaülikooli Pelgulinna maja koostöös.

1240 meetrit pikk Telliskivi tänav algab Paldiski maanteelt. See ristub Mulla, Ristiku, Õle, Rohu, Heina ja Reisijate tänavaga ning lõpeb Kopli tänavas. Oma nime sai tänav nüüdse Mulla ja Roo tänava risti kandis asunud Johann Grabbi tellisetehase järgi. Juba 1688. aasta linnakaardil on hilisema tänava joonel näha liikumisteed üle toonase heinamaa. Linnakaardile tekkis tänav 1878. aastal, ametlikult neli aastat hiljem.

Tänava ääres on endisi tööstusettevõtteid, kunagisi turuplatse ja muidugi arvukalt peamiselt 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi esimeses pooles ehitatud kortermaju. Üle tänava kulgevad raudteeliinid. Nüüdseks on Telliskivi tänav arenenud moodsaks linnaruumiks. Kuraator Jaak Juske on valinud Telliskivi tänavast välja kümme fotot, mis avavad selle tänava arenguloo.

Välinäitus „Telliskivi tänava lugu – industriaalmaastikust moodsaks linnaruumiks“ asub Tallinna Rahvaülikooli Pelgulinna maja aial (Telliskivi 56) ja on vaatamiseks avatud 24/7.

Näituse kuraator on Jaak Juske, näituse kunstnik Anneliis Aunapuu. Näitus sündis Kalamaja muuseumi ja Tallinna Rahvaülikooli Pelgulinna maja koostöös.

Näitus avatakse 25. augustil kell 17 ja jääb avatuks kuuks ajaks ehk 25. septembrini 2023.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.