Tabasalu riigigümnaasiumi võidutöö valmis suvekuumuses (0)
Article title
Andro Mänd ja Pelle-Sten Viiburg riigigümnaasiumi ideekavandi joonistega.
17. oktoobri pärastlõunal kogunesid Tabasalu ühisgümnaasiumi aulasse riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursist osavõtjad, haridus- ja teadusministeeriumi esindajad ning Harku vallavalitsuse juhid.

Võistlusega “Tabasalu haridushoonete kompleksi arhitektuurikonkurss” otsiti lahendust nii Tabasalu riigigümnaasiumi, põhikooli laienduse kui kultuuri-spordihoone jaoks.

Konkursi võitis üheksa ideekavandi seast “Mets”, mille autoriteks on Pelle-Sten Viiburg ja Andro Mänd arhitektuuribüroodest Doomino Arhitektid ja Hoov AB. Neid premeeriti 12 000 euroga.

Juulikuu läitsakuga

Võitjad on Eesti kunstiakadeemia vilistlased, Viiburg lisaks veel Tabasalu ühisgümnaasiumi vilistlane. “Kuna ma ise olen siin koolis käinud, siis oli ilmselge, et ma osalen,” põhjendas mees Harju Elule osavõttu ideekonkursist.

“Pelle-Sten ükspäev helistas ja küsis, et kas ma oleksin huvitatud temaga koos seda tegema, kuna ma olen varasemate riigigümnaasiumite meeskondades osalenud – nii Viljandi kui Rapla riigigümnaasiumi projekteerimises,” muheles Mänd.

Viiburgi ja Männi ideekavand “Mets” nõudis kaks nädalat intensiivset tööd, mis tehti juuli keskel kõige kuumemate ilmadega. Konkursitööde loovutamise tähtajaks oli 8. august.

Valiku tegi seitsmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid RKASist Taavi Aare, haridus- ja teadusministeeriumist Indrek Riisaar, Harku vallavanem Erik Sandla ning Arhitektide Liidust Reet Valk, Markus Kaasik, Ahti Kooskora ja Hanno Grossschmidt.

“Siit alles töö algab. Järgneb aasta-poolteist väga intensiivset projekteerimist, enne kui ideekavandist projekti saab. Siis on aasta või paar ehitamist,” selgitas Viiburg edasist arengut.

Linn pole kummist

“Metsa” suletud netopind on ca 10 000 ruutmeetrit. 2021. aastal valmivas hoonekompleksis hakkavad õppima 10.–12. klassi noored, aga ka 1.–6. klass. Millest selline lahendus?

“Kuna meil esimestesse klassidesse tulijaid lähima viie aasta jooksul aina lisandub ja ka Tallinna koolid, mis siiamaani on võtnud vastu meie lapsi, ei ole kummist, siis me peame leidma siin võimalused, et kõik oma lapsed ära paigutada,” ütles Harku vallavanem Erik Sandla.

Harku vallavanem peab silmas võimalust, et tulevikus õpivad Tabasalu riigigümnaasiumis ka Tallinna Kakumäe kandi ja Saue valla Vatsla ja Hüüru noored.

Mis saab aga praegusest Tabasalu ühisgümnaasiumi hoonest? “Sinna tuleks 7.-9. klass ehk progümnaasium. Üks osa, kus praegu on algklasside hoone, see saaks muusikakooli käsutusse,” avaldas Sandla arvamust.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.