Kristiina Ojuland valmistub Monte Carlo maratonsõiduks (0)
Article title
Kristiina Ojulandile oli see juba teine edukas esinemine elektriautode maratonsõidus. 2011. aastal võitis ta Tallinna – Monte Carlo ralli. Nüüd tuli koos paarimehe Toomas Arikesega teiseks. Fotol Kristiina Ojuland ja Toomas Arike edu toonud Teslaga. Foto erakogu

8. augusti hommikul startis 15 meeskonda Estonia teatri eest üle-eestilisele elektriautode suursõidule marsruudil Tallinn–Pärnu–Tartu–Tallinn.

„Selle sõiduga propageerisime keskkonnasäästlikku mõtteviisi ja innovatsiooni, mälestades samal ajal kahekordset olümpiapronksi ja Electric Marathon Tallinn – Monte Carlo elektriautode ralli endist peakorraldajat ja endist Monaco vürstiriigi aukonsulit Jüri Tamme,“ sõnas Harju Elule üks osalejatest, Kristiina Ojuland.

Tallinna, kui järgmise aasta Euroopa rohelise pealinna jaoks on linnapea Mihhail Kõlvarti ütlust mööda oluline toetada elektriautode võidusõitu, sest see propageerib keskkonnasõbralikke liikumisviise. „Tallinnast startiva võistlusega oleme eeskujuks teistele riikidele, et ka elektriautodega saab võidusõitu korraldada,“ sõnas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart võistlejaid teele saates.

„Selle sõiduga valmistusime ka järgmisel aastal korraldatavaks Tallinna – Monte Carlo maratonsõiduks. Sõit ei ole kiiruse, vaid täpsuse peale,“ kõneles Kristiina Ojuland.

„Kohtuniku ehk siis nullauto lastakse 15 minutit enne võistlejaid stardist välja ja võistlejail tuleb sõita võimalikult lähedale nullauto välja sõidetud ajale. Aja ületamine või ajas kaotamine toob trahvipunkte. Järgida tuleb liikluseeskirju,“ täpsustas Ojuland.

Tallinna – Monte Carlo ralli on ajalooline võistlus, mis sai alguse 1930. ja lõppes 1939. aastal seoses Teise maailmasõjaga. Võistluse taaselustasid 2011. aastal Monaco aukonsul Jüri Tamm ja Monaco vürst Albert II tänapäevases võtmes, kus elektrisõidukid võistlevad pikamaadistantsidel, järgides liikluseeskirju.

Esimene moodsate elektrisõidukite võidusõit Tallinnast Monte Carlosse toimus 2011. aasta juunis, kus võidusõidu stardi andsid Monaco vürst Albert II ja toonane Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Elektriautod alustasid võidusõitu traditsiooniliselt Estonia teatri eest.

Järgmisel aastal loodetakse taas korraldada elektriautode Tallinna – Monte Carlo maraton, sõidu üks sponsor on ka Tallinn Euroopa rohepealinnana, samuti Monaco vürstikoda. Sõit peaks kava kohaselt algama taas Estonia teatri eest ja lõppema Monte Carlo vormeliringraja stardijoonega.

Seekordse üle-eestilise suursõidu võitis Škoda esindus, teiseks jäi tandem Kristiina Ojuland ja Toomas Arike Teslal.

„Eks see natuke ettevalmistusralli järgmise aasta Tallinna – Monte Carlo suursõiduks oli,“ sõnas Kristiina Ojuland Harju Elule. 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.