9 ideed asjade sorteerimiseks riiulitel (0)
SISUTURUNDUS

Kodu sisustamiseks riiulite ja kappide otsimine ning ruumi perfektselt sobiva leidmine on igal juhul üks tore tegevus. Paigutades tuppa ideaalselt sobiva mööblieseme, annab see kogu ruumile uue ilme. Seetõttu võib mööbli valimine ka parajalt aega võtta.

Millest aga riiuleid valides vahel üle vaadatakse, on see, kuidas pärast riiuli ostmist sinna asju paigutada. Kiirelt sisse kolides võib tekkida kiusatus kõik asjad esialgu lihtsalt kuidagi riiulile asetada, ent asjade korrastamine riiulitel jätab toast parema mulje, tuues paremini esile ka riiuli enda..

Pakume allpool 9 kasulikku ideed, kuidas riiulitel olevaid esemeid parimal viisil korrastada.

Paiguta nähtavamale kohale valitud esemed

Hinda olukorda vaadata esteetilise külje pealt ning paiguta nähtavamale, silmade kõrgusele just need asjad, mis teevad sinust sinu. Sealhulgas olulisemad lemmikraamatud, perefotod, kallimad mälestusesemed, ka karikad ja auhinnad.

Vali staar

kui sul on üks ese, mida sa tahad teistelegi näidata – olgu selleks siis kallis raamat, mingi kollektsiooni kuuluv ese või aumedal – siis jäta selle ümber vaba ruumi. Vaba ruumi tasub jätta nii selle kõrvale kui ka kohale, et valitud ese tõeliselt mõjule pääseks.

Ka ilus vaas või skulptuur võib olla staariks, mis pilke püüab.

Karbid ja kastid

Asjade karpides hoidmine on üks klassikalisemaid lahendusi selleks, et riiuli kogu funktsionaalsuse ära kasutamiseksa. Karbid võivad olla nii riidest, metallist, paberist, plastist kui ka puidust – piiramatu valik ning kindlasti leiab õiges suuruses lahenduse ka e-poest.

Asenda karbid purkidega

Karpide asemel võib kasutada väiksemate asjade hoidmiseks aga ka purke – mida saab ühtse mulje loomiseks valida ühest tootesarjast, või värvides need just soovitud tooni.
Lisaks on veel üks väike nipp, mis aitab kõrgete riiulite korral ka ruumi targalt ära kasutada. Kinnita ühe riiuli alumisele poolele magnetriba, pane vajalikud asjad metallkaanega purki ning purgi saad lihtsalt magneti külge kinnitada. Tõeliselt ainulaadne ja stiilne lahendus.

Lisa sildid

Karbid ja kastid on suurepäraseks variandiks, et riiulitest organiseeritud ja lakooniline mulje jätta. Et leida õiget karpi üles koos kõige vajalikuga, tasub karpidele kleepida sildid. Need võivad olla taas sama kujuga või värvitooniga, miks mitte ka samas stiilis käekirjaga.

Läbipaistvad karbid ei vaja silte

Kui sildid ei meeldi, siis teiseks võimaluseks on läbipaistvad karbid. Samas ei pruugi läbipaistvad lahendused iga riiuliga kokku sobida.

Kui täielikult läbipaistvad karbid mõjuvad häirivana, sest nähtavad asjad jätavad kaootilise mulje, siis suur abi on ka sellest, kui läbipaistev on pool karbist või ka ainult kaas.

Igal asjal oma koht

Riiulitele võib anda ka kindlad rollid. Elutoas või sektsiooni osana võib olla näiteks eraldi riiul raamatutele sisustuselemendina, riiul fotodele, riiul pisividinatele ning riiul laste mänguasjadele.

Köögis aga riiul pottidele, riiul maitseainetele, riiul väikestele köögimasinatele ja riiul nõudele. Selline jaotus jätab kodu möbleerimisel igast sektsioonist ja riiulist parima ja ühtse mulje.

Kui kodus on ka lapsi või lapselapsi, tuleb kõige õrnemad esemed kõrgele, laste käeulatusest välja paigutada.

Piltideta pildiraamid

Huvitava lisandina võid riiulile panna ilma pildi ja taguseta pildiraamid, mis loovad riiuli taga olevast seinast või tapeedist kunstiteose.

Ole uhke

Asjade karpidesse ja kastidesse peitmise asemel võid nad aga ka uhkelt vaatamiseks välja panna. Las kõik näevad, mis sul on ning olgugi raamatud, reisimälestused ja laste joonistused omavahel segamini! Öeldakse, et ka kaoses peitub kunst.

Riiulite laia valiku leiad Kaup24 e-poest. Ning kui pelgad avatud riiulitele koguneva tolmu pärast, võib mõelda ka klaasustega riiuli valimisele.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.